O nas

Główną specjalizacją naszej firmy są usługi dezynsekcji, dezynfekcji, deratyzacji jak również specjalistyczne konsultacje online z Klientami z całej Polski. Zapraszamy do kontaktu z naszymi konsultantami.

Odwiedziło nas już :

Jesteśmy tutaj

             WYMRAŻANIE PLUSKIEW

              736 290 790

              wymrazanie@icloud.com

 

 

 

telefon
Ratatuj24
e-mail

Strona główna | O nas | Blog | Usługi | Kontakt 

Copyright © Wymrażanie pluskiew 2017-2022 Wszystkie prawa zastrzeżone.

Twitter
Youtube
Google+
Instagram
0
Ratatuj24

 736 290 790

Nie czekaj! Zadźwoń

Działamy 24h/7

STREFA KLIENTA

PRZYGOTOWANIE DO ZABIEGÓW

 

Jednym z istotnych zadawanych nam pytań jest to o przygotowanie mieszkania do dezynsekcji.

Prawidłowe przygotowanie pomaga zachować środki ostrożności oraz umożliwia nam efektywną i skuteczną pracę. Przekłada się to na osiągnięcie zamierzonego celu w eliminacji zagrożenia.

Zobaczcie kilka naszych sprawdzonych rad!

Dezynsekcja, czyli zwalczanie szkodników, odbywa się różnymi metodami. Najpopularniejsze to opryskiwanie, zamgławianie, wymrażanie. Zastosowanie powoduje nanoszenie substancji (płynu czy mgły) na poddawane dezynsekcji powierzchnie.

Płyn ten nie jest neutralny dla ludzi, zawiera truciznę i dlatego należy zachować szczególną ostrożność.

Sposób przygotowania mieszkania do dezynsekcji zależy tak naprawdę od użytej metody i środków. Większość środków, jakie stosujemy, wymaga przede wszystkim zabezpieczenia żywności i tych przedmiotów, które mają bezpośredni kontakt z naszym ciałem (przedmioty higieny osobistej).

W szczególnych przypadkach, kiedy populacja owadów jest naprawdę ogromna, konieczne jest opuszczenie mieszkania na całą dobę. Wymagane jest to, ze względu na bardzo silne środki stosowane do dezynsekcji. Klient jednak zostanie o tym poinformowany wcześniej, tak aby możliwe było sprawne i jak najmniej uciążliwe przeprowadzenie dezynsekcji.

 

Gwarantujemy, że używane przez nas preparaty są bezpieczne i mają wszelkie niezbędne pozwolenia i atesty na terenie UE.

 

OPRYSKIWANIE I ZAMGŁAWIANIE – ZALECENIA

 

Zabiegi tego typu przeprowadza się najczęściej przy usuwaniu karaluchów, prusaków i mrówek, czyli najczęstszych szkodników występujących w domach i mieszkaniach.

Przykładowe rady, które pomogą usprawnić zabieg:

 

 • Przejrzyj miejsce poddawane dezynsekcji i przynajmniej pobieżnie sprawdź, gdzie szkodników występuje najwięcej. Kiedy przyjedziemy, wskaż nam to miejsce. Ważne jest także poinformowanie nas, gdzie szkodniki były widziane.

 

 • Jeśli szkodniki zagnieździły się w trudniej dostępnych miejscach , w miarę możliwości odsuń sprzęty tak, żebyśmy mieli jak najbardziej swobodny dostęp (ok. 50 cm od ściany).

 

 • Zdemontuj cokoły i wszystkie ozdobne listewki, udostępnij rurki i rury.

 

 • Usuń wszystkie produkty spożywcze. Jeśli tylko jest taka możliwość, przenieś je poza dezynsekowane pomieszczenie. Jeśli nie jest to możliwe, ponieważ np. całe mieszkanie jest poddane dezynsekcji, zabezpiecz je z największą starannością, najlepiej pakując w próżniowe pojemniki.

 

 • Zabezpiecz sztućce, szczoteczki do zębów, ręczniki i inne przedmioty higieny osobistej, ubrania i dziecięce zabawki – najlepiej wynieś je poza obszar poddawany dezynsekcji. Jeśli to niemożliwe – również je zabezpiecz, np. folią.

 

 • Schowaj miski z karmą, wodą dla zwierząt.

 

 • Zadbaj, aby szafka pod zlewozmywakiem w kuchni była pusta. Miejsce przyciągające największą liczbę szkodników ze względu na wilgoć i bliskość odpadków.

 

 • Odłącz urządzenia elektryczne od kontaktów.

 

PO DEZYNSEKCJI – O CZYM NALEŻY PAMIĘTAĆ

 

Po przeprowadzonej dezynsekcji należy opuścić mieszkanie na ok. 2 godziny. Czas niezbędny, aby preparat się rozszedł, osiadł i wysechł. Dobrze jest także lekko uchylić okna tuż po przeprowadzonym zabiegu. Po upływie 2 godzin należy do mieszkania wrócić, mocno otworzyć okna i dokładnie wywietrzyć.

Wszystkie miejsca, które będą miały kontakt z żywnością, należy bardzo dokładnie umyć. Dotyczy to zlewu, blatów kuchennych, stołu, półeczek na żywność i wszystkich innych miejsc.

To ogromnie ważne, żeby trucizna nie dostała się do jedzenia. Zadbać należy o to, aby wszystkie folie, które przykrywały żywność czy środki higieniczne na czas dezynsekcji, natychmiast trafiły do kosza. Jeśli w domu są raczkujące dzieci, należy zmyć podłogi, oraz umyć blaty meblowe, którymi mogą mieć bezpośredni kontakt. Preparat powinien pozostać jedynie tam, gdzie są szkodniki, natomiast nie powinien mieć kontaktu z człowiekiem.

Do zmycia powierzchni nie jest konieczny żaden specjalistyczny środek, wystarczy detergent dostępny w każdym sklepie i ciepła woda.

Nie dezynsekujemy szafek z żywnością, piekarników, lodówek, spiżarni ani żadnych innych miejsc, w których jest przechowywana żywność.

 

ŻELOWANIE – NAJMNIEJ UCIĄŻLIWA METODA DEZYNSEKCJI

 

Zalecenia te nie dotyczą metody zwalczania karaluchów, prusaków i mrówek, jaką jest żelowanie. Polega ono bowiem nie na rozpyleniu trucizny, lecz na wyłożeniu specjalnego żelu, który wabi szkodniki swoim składem. Chętnie pobierają jego cząstki i dzielą się nimi z innymi, przez co już po krótkim czasie można zaobserwować zmniejszenie populacji, a w końcu totalne jej zlikwidowanie.

Żel jest wykładany w pobliżu miejsc największego zagęszczenia owadów, a także profilaktycznie w miejscach, gdzie je widziano. Jest bezbarwny, bezwonny i nieszkodliwy dla ludzi. Nie wymaga żadnego przygotowania, a w miejscu dezynsekcji przeprowadzanej tą metodą spokojnie mogą przebywać ludzie.

 

USUWANIE PLUSKIEW – ZALECENIA PRZED ZABIEGIEM

 

Zwalczanie pluskiew należy do wyzwań nawet dla firmy DDD. Mimo, że błyskawicznie zadomawiają się w naszych łóżkach, wytępić je jest znacznie trudniej. Prezentujemy kilka porad, które pomogą nam uporać się z nimi szybciej:

 

 • Zdejmij z łóżek całą pościel, poszewki, prześcieradła i koce wypierz w temperaturze 60 stopni – uśmierci to pluskwy niezależnie od ich stadium rozwojowego. Uważaj, aby w czasie zdejmowania i przenoszenia pościeli nie rozsypać pluskiew po domu. Warto spakować zebrane rzeczy do worków i dopiero wtedy przenieść do łazienki czy pralni. Jeśli wypranie nie jest z jakiegoś powodu możliwe (dotyczy zwłaszcza kołder, pierzyn, poduszek), należy użyć dowolnego sposobu ich podgrzania do temperatury min. 60 stopni można użyć steamera parowego, umieścić je w nagrzanym aucie.

 

 • Odkurz łóżko i jego okolice – użyj końcówki szczelinowej do odkurzacza i postaraj się dotrzeć w każdy zakamarek. Worek z odkurzacza natychmiast wyrzuć.

 

 • Odsuń łóżka, fotele i mniejsze meble w ich pobliżu od ściany, tak żeby umożliwić nam swobodny dostęp. Jeśli to możliwe, odkręć cokoły.

 

 • Zdejmij ze ścian obrazy, zegary i plakaty, ale pozostaw je w pomieszczeniu – one również muszą być odpluskwione.

 

 • Dokładnie zamknij wszystkie okna.

 

CO PO ZABIEGU USUWANIA PLUSKIEW?

 

W czasie zabiegu w pomieszczeniach nie powinien przebywać nikt poza osobą wykonującą zabieg. Powrócić można po 1-2 godzinach. Należy zrobić mocny przeciąg i wietrzyć mieszkanie. Ważne jest, aby nie zniweczyć efektów zabiegu odkurzaniem lub zmywaniem newralgicznych miejsc, czyli tych, w których bytują pluskwy.

Natomiast szczególnie zadbać należy o miejsca, w których przechowujemy jedzenie. Nie należy dopuścić, aby preparat dostał się w jakikolwiek sposób do jamy ustnej – jest to trucizna i należy tego unikać. Wszystkie poszewki należy wyprać, aby nie było w nich śladu trucizny. Poręcze i ramy łóżka można zmyć wodą z detergentem.

 

Jesteśmy do Państwa dyspozycji, odpowiemy na wszystkie zadane pytania...

 

Masz wątpliwości... Skontaktuj się z nami...

 

Chcemy, aby przeprowadzane przez nas zabiegi nie wiązały się z żadnym stresem.

Współpracując z firmy WYMRAŻANIEM PLUSKIEW należącą do Grupy Ratatuj24 mają Państwo do czynienia z profesjonalistami

Zajmiemy się wszystkim tak, aby zarówno przed zabiegiem, w czasie jego trwania oraz po zakończeniu zabiegu nasi klienci byli zadowoleni z efektu końcowego...

 

Z Poważaniem  

Ryszard Reszczyński