O nas

Główną specjalizacją naszej firmy są usługi dezynsekcji, dezynfekcji, deratyzacji jak również specjalistyczne konsultacje online z Klientami z całej Polski. Zapraszamy do kontaktu z naszymi konsultantami.

Odwiedziło nas już :

Jesteśmy tutaj

             WYMRAŻANIE PLUSKIEW

              736 290 790

              wymrazanie@icloud.com

 

 

 

telefon
Ratatuj24
e-mail

Strona główna | O nas | Blog | Usługi | Kontakt 

Copyright © Wymrażanie pluskiew 2017-2022 Wszystkie prawa zastrzeżone.

Twitter
Youtube
Google+
Instagram
0
Ratatuj24

 736 290 790

Nie czekaj! Zadźwoń

Działamy 24h/7

ZWALCZANIE KLESZCZY

Kleszcze zaczynają być aktywne, kiedy temperatura powietrza osiąga do 5-7 °C, a wilgotność jest sprzyjająca. Oznacza to, że aktywne są już wczesną wiosną i późną jesienią.

Mitem okazało się twierdzenie, że kleszcza można spotkać jedynie w lesie. Tak naprawdę możemy się z nimi zetknąć wszędzie, gdzie tylko występuje roślinność, nawet niska. Są to więc parki, zarośla, łąki, a nawet przydrożne żywopłoty.

Zwalczanie kleszczy przeprowadzamy różnymi metodami, na ogół łącząc je ze sobą. Stosujemy zamgławianie termiczne, zamgławianie ULV, oprysk grubokroplisty. Wybór zawsze jest poprzedzony analizą sytuacji, warunkami atmosferycznymi oraz lokalizacją.

 

CHOROBY PRZENOSZONE PRZEZ KLESZCZE :

 

Spotkanie z kleszczami może mieć poważne następstwa dla naszego zdrowia. Kleszcze bowiem przenoszą niezwykle groźne choroby, m.in. bebeszjozę, anaplazmozę, bartonelozę, tularemię, a także dwie najgroźniejsze:

 

  • Kleszczowe zapalenie mózgu - o objawach podobnych do grypy, które występują po tygodniu lub dwóch od ukąszenia. Po kilkudniowym ustaniu objawów, choroba wraca ze zdwojoną siłą, przekształcając się w zapalenie mózgu u dorosłych lub w zapalenie opon mózgowych u dzieci i młodzieży. Może prowadzić do nieodwracalnych następstw neurologicznych (niedowłady, zanik mięśni), a nawet śmierci, leczenie jest bardzo trudne i długo trwałe.

 

  • Borelioza - objawiająca się gorączką, bólami głowy, wymiotami oraz wędrującym czerwonym rumieniem wokół ukąszenia. Wiąże się z nią ryzyko powikłań. Może prowadzić do nieodwracalnych zmian w układzie krążenia, zaburzenia psychiczne oraz neurologiczne, śmierci.

 

ZAPYTAJ O OFERTĘ